Jak vyčistit sprchový kout?

Sprchový kout se může časem zašpinit a zaplavit špínou, což může ztěžovat jeho používání a způsobovat zápach. Je důležité pravidelně čistit sprchový kout, abyste ho udrželi v dobrém stavu a zajistili si hygienické a příjemné prostředí pro koupání.

Zde je několik tipů, jak vyčistit sprchový kout:

1. Odstraňte vodní kámen: Vodní kámen se může vytvářet na stěnách a dveřích sprchového koutu z usazenin vápníku a železa. Můžete použít speciální prostředky na odstraňování vodního kamene nebo přírodní prostředky, jako je octový roztok nebo citronová šťáva.

2. Odstraňte špínu a nečistoty: Použijte měkký hadřík nebo kartáč a mycí prostředek na odstranění špíny a nečistot ze stěn a dveří sprchového koutu.

3. Očistěte těsnění: Těsnění mezi dveřmi a stěnou sprchového koutu se může začít zanášet nečistotami a bakteriemi. Použijte měkký kartáč a mycí prostředek k vyčištění těsnění a odstranění nečistot.

4. Ošetřete povrch: Po vyčištění sprchového koutu můžete použít speciální ochranný prostředek na podporu lesku a ochrany povrchu před špínou a vodním kamenem.

Při čištění sprchového koutu byste měli postupovat opatrně, abyste nepoškodili povrch nebo těsnění. Měli byste také používat pouze vhodné čisticí prostředky a nástroje, které nejsou příliš agresivní.

jak-vycistit-sprchovy-kout

Jak vyčistit sprchový kout? Zdroj: freepik.com.

Vyberte si z naší nabídky sprchových koutů

Nejoblíbenější kategorie sprchových koutů