Jak vyčistit zaschlé kapky na skle sprchového koutu?

Kapky na skle sprchového koutu nejspíše trápí každého z nás, kdo doma sprchový kout má. Bohužel se tomu nedá úplně vyhnout, ale je pár způsobů, jak jim předejít. Na skle, které je vyrobeno z čirého skla budou kapky viditelné nejvíce, ovšem lze pořídit skla s pískováním, u kterých se kapky vody lépe ztratí.

Pokud Vás zaschlé kapky na sprchovém koutu opravdu obtěžují, je možnost po každém sprchování stírat vodu ze sprchového koutu stěrkou, což ale může být po čase otravné taky. Lehčí variantou je na sklo nanést speciální přípravek, který zvládne odpuzovat vodu a kapky se tak nebudou přichycovat na skle u sprchového koutu. Možností je i u vody změřit tvrdost a následně pořídit filtry se změkčovadly vody.

jak-vycistit-zaschle-kapky-na-skle-sprchoveho-koutu (1)

Jak vyčistit zaschlé kapky na skle sprchového koutu? Zdroj: freepik.com

Pokud vás i tak zaschlé kapky trápí, existuje několik způsobů, jak můžete vyčistit zaschlé kapky na skle sprchového koutu:

1. Suchý hadřík: Použijte suchý hadřík nebo papírovou utěrku k odstranění co největšího množství zaschlých kapek ze skla.

2. Směs vody a octa: Poté můžete použít speciální čistič skla nebo teplou směs vody a octa, kterou nanesete na sklo a necháte působit několik minut. Poté sklo opláchněte teplou vodou a otřete do sucha.

3. Šťáva z citronu: Pokud ani jeden z těchto způsobů nepomůže, můžete použít samostatnou šťávu z cistronu. Nalijte šťávu do lahve s rozprašovačem a postříkejte sklo. Nechte působit několik minut a poté sklo opláchněte teplou vodou a otřete do sucha. Citronová šťáva by měla pomoct rozpustit zaschlé kapky a mýdlovou vodu.

4. Houbička: Pokud ani tento způsob nepomůže, můžete zkusit použít houbičku nebo kartáč s tvrdými štětinami. Opatrně škrábněte zaschlé kapky ze skla, ale pozor, abyste nenarazili příliš tvrdě a nerozškrábali povrch skla.

5. Odstranění pomocí páry: V případě velmi zaschlých kapek můžete sklo vystavit působení horké páry. Například pomocí žehličky s parní funkcí nebo parním čističem můžete zaschlé kapky rozpustit a snadno je odstranit.

Vyberte si z naší nabídky sprchových koutů

Nejoblíbenější kategorie sprchových koutů